Wpływ Słońca na włosy – pielęgnacja włosów – porady

Wśród kobiet rośnie świadomość i negatywnym działaniu promieni słonecznych, które nie niszczą tylko skóry i oczu, ale także nasze włosy. Dlatego też latem należy wzmocnić ochronę włosów, bo jeśli tego nie zrobimy jesienią nasze włosy będą wysuszone, nie będą się układy i będą podatne na łamanie. Naszym zdaniem są to wystarczające powody, które powinny zmusić kobiety do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób chronią swoje  włosy przed tymi wszystkimi zagrożeniami.

My możemy jedynie przedstawić najlepsze sposoby ochrony, produkty i kosmetyki, których warto latem używać, ale reszta zależy od was i waszej chęci ochrony włosów.

Latem należy szczególnie dbać o nawilżanie swoich włosów, nie można pozwolić, by przez dłuższy okres były wysuszone. To negatywnie odbije się na nich po pewnym czasie. Będzie można zauważyć ich znaczne osłabienie. Zatem podsumowując: najważniejsze jest używanie preparatów silnie nawilżających.

Ponadto, gdy przebywamy długo na słońcu, należy przykrywać włosy chustami lub czapkami, by zapewnić ochronę mieszkom włosowym.

Poprzedni artykułOdbudowa włosów – włosy suche
Następny artykułSzare mydło na łupież