Odbudowa włosów – włosy suche

Martwisz się o swoje włosy, uważasz, że są suche i zniszczone? Zniszczyć i wyszyć twoje włosy mogło wiele rzeczy. Najpopularniejszym powodem wymienianym przy omawianiu suchych włosów jest negatywne działanie wysokiej temperatury – to znaczy: negatywne działanie prostownic, suszarek, lokówek i innych urządzeń działających na identycznej zasadzie. Owszem, te urządzenia ułatwiają stylizację, ale musicie też spojrzeć na to z drugiej strony – one niszczą wasze włosy. Dobrze by było, gdybyście przed rozpoczęciem kuracji zaczęli odzwyczajać swoje włosy od tych wyżej wymienionych urządzeń, ale najlepiej, gdybyście w ogóle zrezygnowali z ich korzystania.

Zobacz także sposoby na przedłużanie włosów oraz keratynowe prostowanie włosów w Warszawie w Bonjour Beaute https://bonjourbeaute.pl/fryzjer-warszawa-srodmiescie/

Pierwszy etap odbudowy włosów został już omówiony – odstawienie prostownicy, suszarki i im podobnych. Kolejne etapy przedstawiają się następująco: należy używać szamponów silnie nawilżających – przeznaczonych dla włosów suchych. Jeśli chcecie wzmocnić swoje włosy,używajcie także silnie nawilżających odżywek.

Nie wycierajcie mokrych włosów ręcznikiem, ponieważ niszczy on biologiczną strukturę włosa.

Poprzedni artykułSukienki ciążowe – moda ciążowa
Następny artykułWpływ Słońca na włosy – pielęgnacja włosów – porady