Skuteczna pielęgnacja skóry

Wcielenie w życie rytuałów pielęgnacyjnych powinno się zacząć już od najwcześniejszych lat. Dzięki temu będziemy w stanie zachować na dłużej elastyczną i dobrze nawilżoną nie tylko cerę na twarzy, ale też skórę na całym ciele. Zadbana, intensywnie nawilżona cera twarzy promienieje, w związku z czym niewiele potrzeba jej kosmetyków kolorowych, aby robiła wrażenie na otoczeniu. Jak powinna odbywać się codzienne pielęgnacja skóry i jakie środki stosować, aby zadbać o nią jak najlepiej – więcej porad znajdziesz: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Codzienne rytuały pielęgnacyjne

Właściwie przeprowadzona codzienna pielęgnacja ciała powinna przede wszystkim polegać na jego dokładnym oczyszczaniu, a następnie nawilżaniu. Wybierz do tego celu łagodne mydła lub żele pod prysznic, które nie naruszą płaszcza lipidowego skóry, co daje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i nadmiernie wysusza. Warto także delikatnie przykładać do skóry ręcznik po prysznicu lub kąpieli, aby wysuszyć ją w delikatny sposób. Zbyt energiczne pocieranie może również skutkować uszkodzeniem płaszcza lipidowego i występowaniem podrażnień.

Po kąpieli lub prysznicu skóra wymaga starannego nawilżenia, zwłaszcza zimą, kiedy w ogrzewanych pomieszczeniach panują zbyt wysokie temperatury, a powietrze jest dość suche. Pielęgnacja skóry codziennie wieczorem i rano kosmetykami marki Neutrogena z linii Intensywnie Regenerującej pozwoli zachować uczucie komfortu przez cały dzień, niezależnie od warunków otoczenia. Latem niezbędne są z kolei produkty z filtrami przeciwsłonecznymi chroniącymi przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB oraz regularne nawilżanie skóry zwłaszcza po intensywnym opalaniu. Neutrogena Formuła Głęboko Nawilżająca lub kosmetyki tej marki z wyciągiem z maliny norweskiej pozwolą na dłużej zachować piękną opaleniznę, bez nadmiernie wysuszonej skóry.

Na skórę warto działać nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz, pijąc najlepiej dwa litry wody dziennie oraz wzbogacając dietę o dużą ilość warzyw, owoców i jak najmniej przetworzonych produktów. Dzięki temu zyska ona blask i promienność, które zachwycą otoczenie.

Pielęgnacja dodatkowa

Pielęgnacja skóry to także wykonywanie raz na jakiś czas, najlepiej 1-2 razy w tygodniu peelingu, usuwającego martwy naskórek i przygotowującego skórę do nałożenia kosmetyków nawilżających. Dzięki temu mają one szanse wniknąć głębiej w komórki skóry, dając lepsze efekty. Warto pamiętać jednak, aby nie wykonywać peelingu częściej niż dwa razy w tygodniu, bowiem skóra musi mieć czas aby się zregenerować. Po zabiegu peelingu należy nawilżyć ją odpowiednio dobranym kosmetykiem.

Poprzedni artykułWłasnoręczne tworzenie biżuterii z Kamieni Naturalnych – Jak zacząć?
Następny artykułJak nawilżać suchą i łuszczącą się skórę za uszami niemowlaka?