Jak nawilżać suchą i łuszczącą się skórę za uszami niemowlaka?

Sucha skóra za uszami u niemowlaka to często obserwowane zjawisko przez młodych rodziców. Nie jest to jednak objaw, który jest oznaką jakiejś poważniejszej choroby skóry, choć z pewnością, jeśli mimo zastosowanych kosmetyków i starannej pielęgnacji, będzie się dalej utrzymywać, konieczne jest skonsultowanie się z pediatrą lub specjalistą dermatologiem. Musi on bowiem wykluczyć, czy dziecko nie cierpi na atopowe zapalenie skóry lub alergie, które często dotykają maluchy. Co powoduje wysuszenie i łuszczenie się skóry za uszami niemowlęcia i jak właściwie pielęgnować te miejsca?

Dlaczego skóra za uszami niemowlaka jest sucha i łuszcząca?

Sucha skóra za uszami u niemowlaka to dość częste zjawisko, wywoływane przede wszystkim łatwym ulewaniem się pokarmu, występującym u dziecka w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach jego życia. Ulany z buzi pokarm może spływać po skórze za uszami dziecka i działać drażniąco. Skóra u niemowlaków jest wyjątkowo delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Łatwo więc się wysusza i może się łuszczyć.

Jak pielęgnować dziecko w przypadku pojawienia się suchej skóry za uszami?

Łuszcząca się skóra za uszami malucha powinna być delikatnie przemywana jałowym gazikiem zanurzonym w wodzie z płynem do kąpieli niemowląt lub mydłem. JOHNSON’S® Baby – delikatny żel do mycia ciała jest hypoalergiczny i posiada pH neutralne dla skóry, dlatego jego użycie nie spowoduje występowania dalszych podrażnień. Konieczne jest także staranne nawilżanie skóry niemowlaka, zresztą nie tylko za uszami. Ze względu na swoją cienkość i delikatność skóra niemowląt dobrze chłonie bowiem wodę, ale jednocześnie szybko ją traci. JOHNSON’S® Baby łagodna oliwka z aloesem wzbogacona została o wyciąg z tej rośliny, która od lat słynie ze swoich wyjątkowych właściwości kojących i nawilżających. Wystarczy delikatnie posmarować miejsca za uszami dziecka odrobiną tego kosmetyku, a skóra szybko wróci do równowagi i odzyska właściwą dzieciom miękkość.

Warto także zadbać, aby w ciągu dnia, jeśli zdarzają się nadal dziecku ulania pokarmu, oczyszczać delikatnie skórę, gdzie mogło spłynąć mleko.
JOHNSON’S® łagodne chusteczki oczyszczające dla niemowląt są bezzapachowe i tak delikatne, że bez problemu oczyścimy nimi całe ciało dziecko. Zawierają ponadto nawilżające mleczko, które w 97% składa się z czystej wody. Używając ich, mamy więc pewność, że właściwie zadbamy o delikatną skórę dziecka i zapobiegniemy nadmiernemu wysuszaniu się jej w zetknięciu z czynnikami zewnętrznymi.

Więcej informacji znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Poprzedni artykułSkuteczna pielęgnacja skóry
Następny artykułJak nawilżać suchą skórę latem?