Własnoręczne tworzenie biżuterii z Kamieni Naturalnych – Jak zacząć?

bizuteria handmade

Jeśli interesuje cię własnoręczne wykonywanie biżuterii, masz zapał, chęć, ale nie wiesz, od czego zacząć — nic się nie martw, po lekturze tego artykułu wszystko będzie już jasne. Osobom początkującym polecamy tworzenie biżuterii z kamieni naturalnych, ponieważ są one stosunkowo niedrogie, a wyglądają bardzo efektownie. Tego rodzaju wyroby pięknie się prezentują, doskonale nadają się jako prezent dla znajomych, a ich sprzedaż może stanowić dodatkowe źródło dochodu. Czas zatem poznać pierwsze kroki przyszłej mistrzyni jubilerstwa.

Gdzie znaleźć surowiec

Kamienie naturalne, takie jak ametyst, agat czy jadeit zachwycają swoją fakturą i ogromną paletą barw, w jakiej występują. Są zatem bardzo wdzięcznym tworzywem do produkcji naszyjników, kolczyków czy też broszek. Najlepiej w tego rodzaju materiał zaopatrywać się w profesjonalnych sklepach internetowych, takich jak Royal-Stone. Znajduje się tam cała kategoria poświęcona właśnie kamieniom naturalnym.

Kiedy znajdziemy już interesujący nas surowiec, potrzebne będą akcesoria oraz narzędzia do produkcji biżuterii takie jak igły, szczypce czy druty. One także dostępne są na stronach sklepów zajmujących się sprzedażą półfabrykatów i innych tego rodzaju elementów. Wykorzystać można także domowe przedmioty, narzędzia z domowego warsztatu. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej zaradności, pomysłowości i zapału. Wyjątkowe wyroby biżuteryjne można stworzyć bez specjalistycznych akcesoriów, choć one na pewno pomagają.

Ważna jest także przestrzeń robocza, gdzie powstawać będą nasze ozdoby. W takim zakątku powinno znaleźć się miejsce na wszystkie akcesoria i materiały. Podczas pracy warto także zadbać o dobre oświetlenie, by nie męczyły się oczy. Dobrze zorganizowane stanowisko pozwoli na utrzymanie porządku pośród drobnych elementów oraz ułatwi początkującej osobie wykonywanie własnej biżuterii.

Wiem jak, wiem czym, ale nie wiem co

Czasem zdarza się, że osoby początkujące nie wiedzą, czy swoją przygodę z tym interesującym hobby zacząć od wykonania korali, kolczyków czy bransoletki. Najlepiej jest poszukać w internecie prostych wzorów i video tutoriali. Po kilku pierwszych mniej lub bardziej udanych próbach można pokusić się na stworzenie własnego kawałka biżuterii.
Początkowo może to być frustrujące, jednak z każdym kolejnym dziełem będą rozwijały się nasze umiejętności, a efekty pracy będą coraz bardziej zadowalające. Pozostaje potem tylko cierpliwie tworzyć swoją kolekcję, wypracowując indywidualny styl. Jednak najważniejsze jest, by przy tym dobrze się bawić i relaksować. Pamiętajmy, że ma to być dla nas przyjemność.

Poprzedni artykułPerfumy dla nastolatki
Następny artykułSkuteczna pielęgnacja skóry