5 mitów dotyczących soczewek kontaktowych

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe przeznaczone są korygowania wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność lub starczowzroczność. Produkt ten charakteryzuje szereg pozytywnych atutów, które docenia szereg użytkowników na co dzień. Poznaj także najpopularniejsze mity związane z noszeniem soczewek kontaktowych! Zdecydowanie warto je zdementować oraz poznać kilka ważnych szczegółów związanych z ich noszeniem!

Soczewki kontaktowe i najczęstsze mity z nimi związane

Pierwszy mit, który warto obalić to: soczewki kontaktowe mogą przykleić się do oka. Jest to niemożliwe, zwłaszcza w przypadku prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Zdecydowanie warto przestrzegać zaleceń specjalisty także w kwestii noszenia oraz ich zdejmowania. Soczewki należy zdjąć przed snem, a w momencie pojawienia się dyskomfortu zastosować odpowiednie krople do oczu. Podrażnienia lub suchość oka to dość częste objawy suchego powietrza, jakie znajduje się w zamkniętych pomieszczeniach.

Kolejny mit dotyczy zadrapania powierzchni oka przez soczewki. Produkt ten posiada idealnie gładką powierzchnię, jednak czasem pojawia się uczucie dyskomfortu lub inne, bardzo rzadkie problemy. Większość z nich związanych jest z niezastosowaniem się do zaleceń specjalisty lub z niewłaściwym dopasowaniem soczewek. Dlatego, gdy pojawią się zaburzenia widzenia lub dyskomfort, należy zdjąć soczewki i skontaktować się ze swoim specjalistą od soczewek.

Soczewki są niewygodne. To dość popularny mit, który zdecydowanie warto obalić. Dzisiejsze modele soczewek są niezwykle miękkie i elastyczne, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się sprawdzone materiały. Dodatkowo te nowoczesne produkty przepuszczają tlen, jak i świetnie utrzymują nawilżenie.

Soczewki kontaktowe, a wady wzroku

Czwarty mit dotyczy osób zmagających się z astygmatyzmem. Wielu uważa, że w tym przypadku noszenie soczewek kontaktowych jest wręcz niemożliwe. Nic bardziej mylnego, gdyż acuvue.pl posiada bardzo nowoczesne modele korygujące tą wadę wzroku. To zaawansowany technologicznie produkt, który powstał w ramach Projektu Przyspieszonej Stabilizacji (ASD). Dzięki czemu pacjent może cieszyć się ostrym i wyraźnym obrazem w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Piąty mit związany jest z prezbiopią, która dotyka osoby po czterdziestym roku życia. Są to zaburzenia widzenia, które wynikają z procesów starzenia w obrębie narządu wzroku. W efekcie pacjent gorzej widzi przedmioty blisko położone. Osoby, które potrzebują okulary tylko do czytania lub tylko do jazdy samochodem również mogą skorzystać z soczewek kontaktowych. W opinii wielu specjalistów to najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, które zapewnia wyraźne widzenie przez cały czas w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Dopasowana korekcja wzroku do twoich potrzeb

Soczewki kontaktowe to zaawansowany technologicznie produkt, który można dopasować do wielu potrzeb każdego pacjenta. Warto podkreślić, że soczewki dobierane są w trakcie badania okulistycznego. Uwzględniają one rodzaj wady wzroku i jej moc, budowę oka oraz indywidualne potrzeby. To rozwiązanie, z którego warto skorzystać!

Poprzedni artykułJak wygląda rozwód – krok po kroku
Następny artykułLampy wiszące w pofabrycznym stylu – 6 designerskich modeli