Zapalenie przydatków – przyczyny i leczenie

Choroby oraz infekcje intymne potrafią być bardzo bolesne oraz uciążliwe. Pośród wielu z nich można wymienić zapalenie przydatków. Dolegliwość ta objawia się silnym bólem w podbrzuszu, gorączką oraz upławami z pochwy. Kiedy pojawią się takie symptomy konieczna jest właściwa diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi prywatny ginekolog Wrocław. Korzystając z jego usług każda kobieta może liczyć na fachową pomoc oraz szybki powód do zdrowia.

Zapalenie przydatków objawy i przyczyny

Jak opisać objawy zapalenia przydatków? Choroba ta jest definiowana jako stan zapalenia jajników oraz jajowodów. Jej przyczyną jest bardzo często zakażenie bakteriami beztlenowymi i tlenowymi, ti: gronkowce, paciorkowce, dwoinki rzeżączki oraz chlamydie. W większości przypadków dostają się one do przydatków przez pochwę i macicę. Do zakażenia dochodzi wówczas, gdy kanał szyjki macicy jest rozwarty, a więc najczęściej:

– podczas miesiączki

– po porodzie lub poronieniu

– po wyłyżeczkowaniu macicy,

– po zabiegach ginekologicznych,

– po założeniu wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej

Do zakażenia może też dość przez krew. Wówczas to proces zapalny toczy się w zupełnie innym miejscu w organizmie, a bakterie wędrują z krwią i osiadają w jajnikach. O tym, że w organizmie doszło do zapalenia przydatków świadczy ostry ból w dole brzucha, gorączka oraz silne skurcze. Ból towarzyszący objawom zapalenia przydatków jest często tępy oraz długotrwały. W wielu przypadkach z pochwy wydziela się ropna wydzielina o nieprzyjemnym zapachu, często dochodzi do krwawienia. Zdarzają się również inne towarzyszące objawy takie jak: zaparcie, biegunka, nudności, wymioty oraz kolka jelitowa. W takiej sytuacji trzeba czym prędzej udać się do ginekologa i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Leczenie infekcji intymnych wrocław – profesjonalizm i zaangażowanie

Zapalenie przydatków jest chorobą nawracającą, zatem nie można jej bagatelizować, tylko od razu zacząć leczenie infekcji intymnych. Gdy pojawią się niepojące objawy trzeba czym prędzej umówić się na wizytę w gabinecie ginekologicznym. W celu postawienia diagnozy lekarz wykonuje badanie USG, pobiera wymaz z szyjki macicy oraz zleca wykonie badań krwi.

Gdy zapalenie przydatków zostanie potwierdzone, wówczas konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Wówczas to lekarz – ginekolog przepisuje odpowiednie leki przeciwzapalne oraz antybiotyki.

Gabinet ginekologiczny we Wrocławiu dysponuje nowoczesnym sprzętem pozwalającym zapewnić wysoką jakość usług. Z kolei każdy lekarz podchodzi tutaj do pacjentek z ogromną empatią oraz zaangażowaniem. Usługi są tutaj świadczone na wysokim poziomie, zatem każda kobieta czuje się tutaj komfortowo oraz bezpiecznie. Trafna diagnoza i wdrożone leczenie pozwalają na szybki powrót do zdrowia.

Poprzedni artykułWynajem fotobudki na wesele – dlaczego warto?
Następny artykułZestaw kosmetyków na prezent — zawsze trafiony podarunek