Przygotowania do pojawienia się dziecka – jak skompletować wyprawkę?

Ciąża – czyli czas oczekiwania na pojawienie się nowego członka rodziny – jest czasem różnorodnych przygotowań. Dotyczą one zmian w domu, kupna rzeczy dla malucha, ale także przygotowań które pomogą później w sprawnej i dobrze zorganizowanej pielęgnacji niemowlęcia.

Co przygotować w szpitalnej wyprawce dla maluszka?

Tak zwana torba do szpitala, która powinna być spakowana przynajmniej na dwa tygodnie przez planowanym terminem porodu, jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka powinna zwierać:
– 2 lub 3 sztuki pieluszek tetrowych,
– 4 sztuki ubranek typu body (mogą być w różnych rozmiarach),
– 3 sztuki pajacyków (rozpinanych na całej długości),
– 2 pary rękawiczek-niedrapek,
– cienką bawełnianą czapeczkę,
– ręcznik z kapturem,
– 3 lub 4 pary skarpetek z luźnymi ściągaczami,
– miękki, nieduży kocyk (z polaru albo anilany),
– rożek,
– kombinezon z polaru (na wyjście ze szpitala),
– paczkę pieluch jednorazowych,
– 2 paczki chusteczek nawilżanych do pielęgnacji niemowląt,
– jałowe gaziki oraz sól fizjologiczną,
– kosmetyki: oliwkę, krem przeciw odparzeniom.
Taka wyprawka dla dziecka do szpitala pozwala na zaspokojenie pierwszych potrzeb noworodka, ułatwiając rodzicom naukę jego pielęgnacji.

Jak się przygotować na pojawienie dziecka w rodzinie?

Nowy członek rodziny wymaga przygotowania mu w domu odpowiedniego miejsca. Nie musi być to od razu pokój, na początku wystarczający będzie „kącik” w sypialni rodziców. Musi pojawić się w nim łóżeczko, przewijak oraz komoda na rzeczy dziecka. W jej szufladach można poukładać ubranka, a na blacie ustawić kosmetyki. Jeśli chodzi o łóżeczko, to jego wymiary mogą wynosić 120 x 60 cm (wtedy maluch będzie mógł w nim spać nawet do trzeciego roku życia). Dla noworodków materacyk umieszcza się na najwyższym poziomie, później można go stopniowo obniżać. Przygotowując się na powitanie dziecka, nie można zapomnieć także o zakupie: pościeli, wózka, fotelika samochodowego, a także wszelkich akcesoriów do karmienia: butelek, smoczków i podgrzewaczy. Punktem obowiązkowym jest także wanienka i emulsja do kąpieli.

Tekst powstał we współpracy ze sklepem Bobi Shop, który oferuje elementy wyprawki dla dziecka – https://www.bobishop.pl/2018/12/25/wyprawka-do-szpitala-dla-noworodka-co-powinna-zawierac/

Poprzedni artykułJak dbać o skórę trądzikową latem?
Następny artykułJak stylowo ozdobić kobiecą sypialnię?