Jak dbać o skórę trądzikową latem?

Obecnie wiele kobiet skarży się na cerę problematyczną. Zazwyczaj jest to skóra mieszana bądź typowo tłusta trądzikowa lub skłonna do pojawiania się licznych niedoskonałości. Lato niestety nie jest najlepszym okresem dla posiadaczek tego typu skóry. Promienie słoneczne sprzyjają powstawaniu zaskórników, a upały zwiększają wydzielanie sebum, które nie tylko sprawia, że skóra się mocniej świeci w ciągu dnia, ale także zapycha pory. Po okresie letnim często skóra trądzikowa jest w bardzo złym stanie. Jak się przed tym uchronić?

O czym pamiętać latem?

Podstawowym punktem letniej pielęgnacji skóry trądzikowej powinny być silne filtry przeciwsłoneczne. Najlepiej, gdyby to był produkt z filtrem SPF 50, ponieważ zapewni to najwyższą ochronę naszej skóry i zminimalizuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych przebarwień. Warto także poszukać produktów z filtrem przeznaczonych do skóry problematycznej, które jednocześnie będą łagodzić objawy trądziku i niedoskonałości. Świetne serie takich kosmetyków można dostać w aptece!

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Wiele osób zapomina o tym, że odpowiednio dobrana pielęgnacja potrafi zdziałać cuda! Nie można zapomnieć o najważniejszych jej krokach! To znaczy: oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu! Tak! Skóra tłusta i trądzikowa także wymaga silnej dawki nawilżenia! Jeśli doprowadzimy do jej przesuszenia, to spowodujemy zwiększenie wydzielania łoju i wpadniemy w błędne koło pojawiających się niedoskonałości. Bardzo istotnym etapem pielęgnacji skóry trądzikowej jest jej dokładne oczyszczenie i peelingowanie. Jeśli posiadasz aktywne stany zapalne w obrębie swojej twarzy, to zapomnij o peelingach mechanicznych opartych na drobinkach! Koniecznie kup peeling enzymatyczny, który delikatnie, ale skutecznie złuszczy martwy naskórek. I przede wszystkim – nie ma opcji, abyś poszła spać bez zmycia makijażu! To standard pielęgnacji, o którym musisz pamiętać!

Poprzedni artykułSukienki na wesele z polskich sieciówek
Następny artykułPrzygotowania do pojawienia się dziecka – jak skompletować wyprawkę?