Jak rozluźnić ciało po ciężkim dniu

Ciężki dzień w pracy zawsze negatywnie odbija się na kondycji naszego organizmu. Nawet po powrocie do domu wciąż czujemy napięcie spowodowane nadmiarem obowiązków. Aby osiągnąć upragnione odprężenie, warto zdecydować się na profesjonalny masaż. Alternatywą dla rąk masażysty mogą być nowoczesne fotele masujące wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na szybkim rozluźnieniu całego ciała.

Fotel skórzany z masażem – jak działa?

Luksusowe fotele masujące zostały zaprojektowane na wielotorowe działanie, dzięki czemu zapewniają relaks na różnych płaszczyznach. Wiele z nich pracuje w oparciu o 14 różnych technik masażu, które potencjalny użytkownik może dopasować do aktualnych potrzeb. Nowoczesne mechanizmy świetnie odzwierciedlają ruchy dłoni wykonywane na przykład przy ostukiwaniu, wałkowaniu, uciskaniu, ugniataniu czy oklepywaniu. Skórzany fotel masujący jest w stanie wykonać głęboki, pełen masaż kluczowych obszarów ciała lub bardziej kompleksowo, na większym odcinku od szyi aż do pośladków. Wystarczy parę minut aby odczuć wyraźne złagodzenie napięcia. Nowoczesne mechanizmy wspaniale pobudzają krążenie i pomagają osiągnąć pełne rozluźnienie mięśni, głównie poprzez pobudzanie ich naturalnych odruchów. Warto zdecydować się na odprężenie z fotelem również w przypadku wystąpienia miejscowych napięć placów lub kończyn. Dzięki niezawodnym głowicom masaż dociera w wybrany obszar ciała i zapewnia niemal natychmiastowe rozluźnienie. Skuteczność omawianego rozwiązania jest gwarantowana między innymi dzięki bardzo bliskiemu zlokalizowaniu głowic, które pracują tuż przy samym ciele. Fotele masujące nierzadko zapewniają także ruch o charakterze rozciągająco-rotacyjnym, który posiada prozdrowotne właściwości i wpływa na pobudzenie mięśni.

Ekskluzywny fotel z masażerem dostosowany do potrzeb

Nowoczesne fotele skórzane z systemem wielofunkcyjnego masażu zapewniają efekt rozluźnienia również z wykorzystaniem metod leczniczych. Pod tym kątem warto wspomnieć o możliwości skorzystania z głębokiego masażu skupiającego się na punktach akupresury, który jest zalecany w ramach terapii przeciwbólowej. Po ciężkim dniu pracy można także skorzystać z funkcji regenerującej, na którą składają się techniki masażu nakierowane na pobudzenie organizmu. Ciekawą propozycją jest też program kompresyjny z wykorzystaniem poduszek powietrznych, skutecznie pobudzających krążenie krwi i limfy. Po wielogodzinnej pracy przy biurku dobrym wyborem okaże się masaż skoncentrowany na karku i barkach lub delikatne wibracje nakierowane na plecy i talię. W ramach terapii relaksacyjnej można zdecydować się na skórzany fotel masujący z funkcją ogrzewania podczerwienią.

Luksusowe fotele z masażem zapewniają natychmiastową ulgę, pomagając w osiągnięciu błogiego stanu odprężenia. Warto regularnie z nich korzystać, aby pobudzić swoje ciało do działania i jednocześnie rozluźnić mięśnie. Relaksujące masaże znakomicie wpływają na cały organizm, sprawiając, że czujemy się wypoczęci i młodsi.

Sprawdź na casada.pl, jaki fotel masujący będzie dla Ciebie odpowiedni.

Poprzedni artykułJak nawilżać suchą skórę latem?
Następny artykułModelowanie sylwetki na lato – jaką metodę wyszczuplania wybrać?