Jak nosić chusty, szale i apaszki?

Szukasz świetnego dodatku, który będzie idealnie komponował się z każdym strojem oraz będzie pasował do każdej pogody, która zaskoczy cię, gdy wyjrzysz za okno? Właśnie takim elementem są chusty, apaszki i szale. Oczywiście, że odpowiedź jest prosta i banalna, ale zastanów się na ile sposobów możesz zaaranżować i dodać taką apaszkę do swojej stylizacji na dany dzień?

Modne stylizacje przedstawią Ci dziś kilka pomysłów na to, w jaki sposób możesz nosić chusty, apaszki i szale!

Pierwszy sposób jest najbardziej popularny i stosowany przez większość społeczeństwa. Oczywiście mamy na myśli zawinięcie szala, chusty wokół szyi. W zależności od tego jaki rodzaj szala lub chusty wybierzesz, można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zwyczajne zawieszenie szala na szyi, tak by jego oba końca zwisały po obu stronach. Jednak taki sposób nie jest uznawany za zbyt wytrawny i nie polecamy stosowania go w stylizacjach codziennych. Jednak już lepszą wersją tego sposoby jest obwinięcie jednorazowe szyi szalem i pozostawienie obu końców aby sobie swobodnie zwisały po prawej i po lewej stronie. Jeśli opis tekstowy nie obrazuje wam tego zbyt wyraźnie, to poniżej przedstawiamy zdjęcie.

Jak stylizować chusty i apaszki?

Innym sposobem na urozmaicenie swojej stylizacji chustą jest założenie jej na szyję w postaci apaszki, a to znaczy, że należy zawiązać supełek na jej końcach, który będzie świetnie wyglądał, o ile wasza apaszka będzie do tego dostosowana. Wiemy, że opis tekstowy słabo działa na wyobraźnię, dlatego przedstawiamy wam zdjęcie jak to powinno wyglądać.  A należy pamiętać, że w taki sposób apaszki były noszone już od wielu lat. Zazwyczaj jedynie pani z wyższych sfer miały przywilej noszenia apaszek w ten sposób. W dzisiejszych czasach nie ma już takich zakazów ani nakazów, ponieważ apaszkę może założyć każda kobieta.

Choć do niedawna młode panie z niechęcią zawiązywały sobie w ten sposób apaszki, ponieważ apaszki były kojarzone ze starszymi kobietami, tak dziś nawet moda młodzieżowa zachwyca się tego typu dodatkami do stylizacji. Jedyną ważną informacją, o której należy pamiętać przede wszystkim podczas wyboru apaszki, to jej wielkość. Pamiętaj, że apaszka jest poprawnie zawiązana tak, jak to przedstawiliśmy na zdjęciu po lewej stronie. Jeśli jej końce będą krótsze, będziesz wyglądać zwyczajnie komicznie. Dlatego w sklepie wykonaj próbę zawiązania końców swojej nowej apaszki, żeby sprawdzić, czy jej wielkość jest odpowiednia.

 

Poprzedni artykułModne t-shirty na lato
Następny artykułJak się ubrać na początek roku szkolnego?