Depilacja laserowa – co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Rosnące zainteresowanie depilacją laserową sprawiło, że na rynku pojawia się mnóstwo firm odpowiadający na potrzeby klientek i klientów. Coraz więcej osób decyduje się na zabieg, ponieważ daje on świetne, a co ważniejsze: trwałe efekty. Wciąż pozostaje jednak niewielka grupa klientów, którzy podchodzą do niego z dystansem. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości związane z depilacją laserem diodowym.

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Które części ciała można depilować za pomocą lasera?
  • Ile razy trzeba wykonać depilację, żeby uzyskać trwały efekt?
  • Ile kosztuje depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, takiego jak laser Primalease. Jej celem jest uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych, które odpowiadają za wzrost nowych włosów. Depilacja laserem diodowym wykorzystuje energię światła, która w skórze zmienia się na energię cieplną, przegrzewającą mieszek. Dzięki temu włos odłącza się od cebulki i wypada po 1-2 tygodniach, by już nigdy nie odrosnąć.

Które części ciała można depilować za pomocą lasera?

Najpopularniejszymi typami depilacji laserowej są depilacja pach, nóg i okolic bikini. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ trwałe usunięcie włosów w tych miejscach oszczędza nam sporo czasu poświęcanego na domową depilację, a dodatkowo zabezpiecza przed kłopotliwymi sytuacjami. Nierzadko klienci decydują się też na depilację wąsika, brody czy włosów z białej linii, czyli obszaru między pępkiem a wzgórkiem łonowym. Coraz częściej klientami gabinetów depilacji zostają także mężczyźni – można zatem śmiało stwierdzić, iż depilacja laserowa jest coraz bardziej uniwersalną formą usuwania włosków.

Ile razy trzeba wykonać depilację, żeby uzyskać trwały efekt?

Laser działa tylko na te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Inne pozostają w fazie uśpienia lub w fazie przejściowej, trwającej od kliku tygodni do kliku miesięcy, w zależności od strefy ciała. Aby usunąć wszystkie włosy, należy usunąć je w fazie wzrostu. Oznacza to, że aby uzyskać zadowalający efekt, potrzeba minimum 4 zabiegów.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Choć depilacja laserowa to jeden z droższych rodzajów depilacji, cena jest warta efektu, ponieważ tylko laser zapewni idealnie gładką skórę nawet przez kilka lat. Cena depilacji zależy od obszaru ciała, liczby depilowanych miejsc oraz gabinetu, w którym wykonujemy zabieg. Koszt waha się również w zależności od miasta. Największy wybór gabinetów zapewniają duże miasta. Depilacja laserowa Rzeszów, Warszawa czy Kraków z pewnością zapewni nam efekty na najwyższym poziomie.

Poprzedni artykułJak nauczyć się grać na gitarze elektrycznej?
Następny artykułPerfumy dla nastolatki